Історія Молодого Народного Руху

Молодий Народний Рух виник як молодіжне крило Народного Руху України — громадсько-політичного руху, який був заснований у 1989 році на базі численних демократичних організацій та ініціатив.
У 1990 році молодь стала активним учасником таких масових акціях як «Живий ланцюг» на честь Дня Злуки, 500-ліття Запорізького козацтва, та інших великих заходів під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині.
У 1993 році Народний Рух України набув статусу партії, а його молоді члени і прихильники оформилася у Молодий Рух.
В грудні 1994 року Молодий Рух виступив з протестом біля посольства Росії, де вимагав виведення російських військ з чеченської території та початку повновартісних російсько-чеченських переговорів.
У 1996 році для Молодого Руху найважливішою ділянкою роботи стала боротьба за прийняття нової Конституції України. За ініціативою Молодого Руху та Української Студентської Спілки у квітні було створено Всеукраїнський громадський молодіжний комітет на підтримку прийняття нової Конституції України, який розгорнув активну діяльність в усіх областях України.
В листопаді 1996 року Молодий Рух провів загальноукраїнську кампанію «Конституція. Свобода. Освіта», під час якої зібрано й передано до Кабінету Міністрів 6 тисяч підписів з вимогами нормального фінансування освіти, скасування інституту прописки та дотримання прав молоді.
У жовтні 1997 року Молодий Рух розпочав кампанію протестів у зв’язку з рішенням уряду Пустовойтенка скасувати 50%-ву знижку на проїзд студентів у міжміському транспорті. В більшості областей відбулося пікетування органів влади та збирання підписів з протестом проти дій уряду.
17 листопада 1998, в Міжнародний день студентів, Молодий Рух розпочав довгострокову Всеукраїнську кампанію «Україні — професійну армію!» (з гаслом « В XXI століття без — призовів та дідівщини!»). Метою проведення кампанії є поетапний перехід до професійної армії, а на першому етапі — звільнення випускників вищих навчальних закладів від примусової служби в армії.
У грудні 1999 році у зв’язку із розколом у Народному Русі України та змінами до законодавства була зареєстрована юридично відокремлена ВГО «Молодий Народний Рух», яка продовжила співпрацю з НРУ. Першим головою ВГО «Молодий Народний Рух» став Юрій Криворучко.
2004 Члени Молодого Народного Руху беруть активну участь у «Помаранчевої революції», і подіях, які їй передували, зокрема «Революції на траві» у м. Суми.
У 2007 році Молодий Народний Рух очолив Іван Крулько. Організація розпочала системну діяльність, спрямовану на пропаганду євро-атлантичної інтеграції України.
У 2008 р. відбулося таборування «Говерла 2008. Україна крокує до НАТО », в якому взяли участь більше 600 членів організації. Також в цьому році вперше відбулася «Школа молодого лідера».
Щорічне таборування біля г. Говерла та навчальні школи для молоді стали постійними проектами «Молодого Народного Руху».
У 2010 р з приходом до влади в Україні В. Януковича «Молодий Народний Рух» стає організатором ряду протестних акцій як в м. Київ, так і в обласних центрах держави.
У 2011 р. молодорухівці разом з КУМО організували перший в історії незалежної України Форум української молоді діаспори «Київ-2011», який зібрав 50 молодих українців із 30-ти країн світу та взяли активну участь в організації Всесвітнього Форуму Українців.
У 2012 р. Молодий Народний Рух став співзасновником молодіжної кампанії «Вставай», спрямованої на активізацію політичної позиції молоді.
25 березня 2013 р. головою ВГО «Молодий Народний Рух» було обрано Сергія Воронова.
19 травня 2013 р. Координаційна Рада ВГО «Молодий Народний Рух» прийняла рішення припинити співпрацю з партією «Народний Рух України» і діяти як самостійна організація, що сповідує ідеали Вячеслава Чорновола.
В 2013 р. під час акцій протесту молодо рухівці зазнавали репресій з боку режиму В. Януковича. Під час акції на підтримку «Сумських графітчиків» спецпризначеннями «Беркуту» було затримано голову Сумської ОО МНР Андрія Рибалка. У грудні 2013 р. за спалення портретів В. Януковича було порушено кримінальну справу проти заступника Голови Молодного Народного Руху Олега Савки.
У 2013-2014 рр. молодорухівці стали активними учасниками Революції Гідності.

Comments are closed.